Спортист №1 на България до 18 години:

23 септември 2018 16:11 Николай Георгиев

Терминаторката на ринга отново е световна шампионка

Полина Галинова стана световна шампионка по кикбокс за втори път в своята кариера.

На първенството в Италия представителката на клуб „Шуменска крепост“ спечели златния медал в категория до 60 кг в стил К-1 при девойки старша възраст, като на финала надигра съперничка от Полша. Преди две години Полина Галинова също се качи на световния връх след успех над състезателка на „Дружина полска“.

По време на шампионата в Италия бойци на клуб „Шуменска крепост“ завоюваха и два бронзови медала. Георги Атанасов спечели отличието в стил лоу кик при юношите младша възраст до 60 кг, а Виктор Иванов – в стил К-1 при юношите старша възраст до 54 кг.

В Световното първенство по кикбокс за кадети и юноши на WAKO участваха близо 2 400 бойци.