Фенербахче закри група "C" като лидер въпреки поражението от Малката Борусия

Двата тима продължават напред в Лига Европа, АЕЛ Лимасол победи Марсилия

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах победи като гост с 3:0 лидера в група „С” на Лига Европа Фенербахче.

Немският тим натрупа комфортна преднина още до почивката.

Първо в 23-ата минута Толга Чигерчи откри резултата след асистенция на Пениел Млапа.

Само пет минути по-късно Мике Ханке реализира дузпа и удвои преднината на своя тим.

В 79-ата минута Люк де Йонг оформи крайния резултат, слагайки окончателно точка на спора в тази среща.

Въпреки поражението у дома „фенерите” остават на първа позиция в групата с актив от 13 точки, следвани от тима на Мьонхенгладбах, който завършва с 11 пункта и заедно с турците продължава в елиминационната фаза на турнира.

В другата среща от групата АЕЛ Лимасол се наложи с 3:0 над гостуващия Марсилия.

След равностойна игра през по-голямата част на първото полувреме, първото попадение за домакините падна малко преди почивката, когато в 41-ата минута Орландо Са засече отлично с глава центриране на Едмар.

Самият Едмар пък се разписа за 2:0 в 79-ата минута, след като се възползва от асистенция на Крис Диксън.

Бразилецът бе замесен и в третото попадение на своя тим след като сложи топката на главата на Доса Жуниор в 82-ата минута.

С тази загуба французите останаха на трета позиция с актив от 5 точки и отпадат от тазгодишното издание на турнира. Отборът на АЕЛ Лимасол пък остана на последното място с точка по-малко.