Джамбазки отдаде загубата от Славия на многото кадрови проблеми

"Футбол се играе с чиста глава и без напрежение, а ние сме пренавити и оттам се получават грешки"

Имаме доста проблеми в състава. Това бяха първите думи на старши треньора на Монтана Атанас Джамбазки след минималната домакинска загуба от Славия в 17-ия кръг на „А” група, съобщи кореспондент на Novsport.com.

„По една или друга причина 4-5 основни играчи са аут, а имаме и наказани, но по-лошото е, че във втори мач получаваме гол след наша грешка. Просто подхождаме доста мекушаво и страхливо.

Днес имахме две положения, но отново се видя, че трудно реализираме. Ако бяхме си вкарали една от двете ситуации, мачът тръгваше в друга посока.

Просто не можем да реализираме, а това не е училище и неможем тепърва да се учим на елементарни неща. Момчетата трябва да разберат, че когато са плахи и обременени в главите, няма как да стане. Имаше едни десетина минути, в които не показахме необходимия хъс и дух, а това е необяснимо за мен.

Футбол се играе с чиста глава и без напрежение, а ние сме пренавити и оттам се получават грешки. Второто полувреме футбол много не се игра, имаше много бавене на играта.

Мисля, че можеха да бъдат взети по-сериозни мерки в тази посока”, сподели специалистът, който изрази разочарованието си от представянето на дошлите тази зима играчи в Монтана:
„Хората, които бяха взети, не оправдават доверието до момента.”