Дания направи класирането ни на ЕП почти невъзможно (ВИДЕО)

„Червеният динамит” победи младежите ни с 3:2 на стадион „Берое”

Националният отбор на България до 21 години загуби с 2:3 от Дания седмата си квалификационна среща за класиране на Европейското първенство през 2015 година.

Българите се представиха на ниво през първата част, но отново свалиха оборотите през втората.
Гостите взеха ранен аванс още в осмата минута. Юсуф Поулсен бе изведен зад българската отбрана и с много точен диагонален удар преодоля Китанов.

След гола, младежите ни се активизираха. Първо – Велков стреля с глава в напречната греда, след което – Колев изскочи от дълбочина, но ударът му мина над вратата.

В 19-ата минута Едисон Йорданов изравни. Нападателят на младежите стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в стената, заблуди датския вратар и влетя в противниковата врата.

Осем минути по-късно тимът на Михаил Мадански обърна резултата. След страхотно центриране на Георги Миланов от ъглов удар, Милен Гамаков скочи на първа греда и с глава изведе българите напред в резултата.

Отново само осем минути след подновяването на играта Дания отбеляза. След добро центриране от свободен удар, Китанов не понечи да напусне голлинията си, Вестегард бе най-добре пласиран и с глава от границата на малкото наказателно поле изравни.

В 78-ата минута Георгиев намери по прекрасен начин топката от въздуха, но ударът му срещна напречната греда. Симеон Славчев също имаше възможност да се разпише, но ударът от малък ъгъл на играча на Литекс не намери очертанията на датската врата.

Така се стигна до последната минута от редовното време. Юсуф Поулсен бе изведен зад българската отбрана. Китанов бе напуснал голлинията си, Поулсен се възползва от грешката на националния ни вратар и с техничен диагонален удар осигури победата за гостите.

След днешната загуба, България остава на третата позиция с осем точки от седем мача, на шест от лидера Дания, който има и мач по-малко. Русия е втора с 13 също с мач по-малко, а Естония е на четвъртото място с еднакъв актив с този на българите, но с цели два двубоя по-малко.