Хановер би Айнтрахт (Ф) напук на пореден съдийски гаф в Бундеслигата (ВИДЕО)

Съдията Гюнтер Перл напълно без основание отмени гол на Хановер, но домакините биха с 2:0

Хановер победи Айнтрахт (Франкфурт) с 2:0 в предпоследен мач от 14-ия кръг на Бундеслигата. Почти 41 000 души на „HDI Арена” бяха зарадвани с по един гол за своите любимци в двете полувремена, a това бе първи успех на Хановер от 7 мача насам.

В 24-ата минута Приб получи отляво и качи на главата на Маме Диуф, който надскочи защитник и от границата на вратарското поле откри резултата в десния ъгъл.

В 28-ата минута Собиех вкара втори гол, след като Диуф му свали топката с глава след дълъг пас, но съдията Гюнтер Перл абсолютно необяснимо отмени гола за несъществуващо нарушение на Диуф при паса.

В началото на втората част Ланиг от Айнтрахт беше изгонен с втори жълт картон и задачата на гостите стана непосилна.

Домакините и те стигнаха до втори гол в средата на втората част. Унгарецът с великолепен удар от пряк свободен удар намери паяжината в далечния десен горен ъгъл за 2:0.

Хановер е на девето място със 17 точки, Айнтрахт (Франкфурт) има 11 на 15-та позиция.