Волфсбург направи обрат в Берлин и се намеси в битката за топ 4 (ВИДЕО)

"Вълците" успяха да обърнат Херта и се доближиха на 4 точки от Шалке

Волфсбург обърна Херта на неговия „Олимпиящадион” в Берлин за 2:1 в последната среща от 21-ия кръг в Бундеслигата. С успеха „вълците” се качиха на пето място с 36 точки и са само на 4 от четвъртия Шалке.

Така треньорът на Херта Йос Лухукай отново не успя да се противопостави на своя колега Дитер Хекинг и има срещу него само едно реми и цели 5 загуби в сблъсъците помежду им.

„Старата дама” зарадва 45 000 по трибуните в 21-ата минута, когато Пер Скелбред от втори опит ниско успя да се разпише в долния десен ъгъл за 1:0.

Гостите изравниха преди да изтече час игра. Рикардо Родригес центрира от ъглов удар и на първа греда Кнохе заби с глава в близкия ъгъл за 1:1.

„Зелените” изковаха победата 12 минути преди края. Даниел Калиджури влезе като резерва и 4-5 минути по-късно взе топката отляво, нахлу към центъра и със страхотен шут в близкия горен ъгъл направи 2:1 за Волфсбург.

Адриан Рамос в последните секунди със сетни сили стигна до топката на аутлинията и центрира, но Бен Хатира с глава нацели напречната греда и домакините не се спасиха от поражението.

Волфсбург е 4-ти с 36 точки, а Херта остава на осмо място с 31.