Пеев и Благо в отбори на кръга

Пеев вкара от дузпа вто­рия гол. Благо пък подаде за третото и четвъртото попадение на Амкар при 5:1 над Волга

Българските халфове на Амкар Георги Пеев и Благо Георгиев наме­риха място в отборите на кръга на авторитетните руски издания „Спорт-експрес" и „Чемпионат" след мачовете от 20-ия тур.

Тимът от Перм наби с 5:1 гостуващия Волга. Пеев вкара от дузпа вто­рия гол. Благо пък подаде за третото и четвъртото попадение на Амкар.

Първият е поставен в отбора на кръга на „Спорт-експрес". Това му се случва за втори път през сезона. За Пеев това бе девето попадение, ка­то седем от от тях са от 11-метрови наказателни удари. При голмайсторите е на седма позиция, като шести­ят - Хълк от Зенит, има същия актив. Първи с 12 е Юра Мовсисян от москов­ския Спартак.

Благо Георгиев пък по­падна сред най-добрите 11 за 20-ия кръг в компи­лацията на „Чемпионат". Това е трето негово учас­тие в него.

И в двата отбора на кръга място намира ново­то попълнение на Ам­кар Фегор Огуде. Нигерийският халф пристигна през зимата и още в първия си официа­лен мач заби два гола на Волга.