Локомотив София сам се победи срещу Берое в Стара Загора

Локомотив София продължава с неубедителните си изяви в А група и претърпя поредна загуба в първенството. Този път столичани отстъпиха срещу Берое с минималното 1:0, като Върбанов предреши крайния изход след куриозен автогол.

Локомотив София продължава с неубедителните си изяви в А група и претърпя поредна загуба в първенството. В миналия кръг "железничарите" загубиха катастрофално от Миньор с 0:3. Този път столичани отстъпиха срещу Берое с минималното 0:1, като Йордан Върбанов предреши крайния изход след куриозен автогол. С този успех заралии продължиха традицията си да не допуска загуба като домакин през този сезон и се нареди по този показател до Литекс и Локомотив Пд.

Така, Берое остана на седмо място в класирането, като се доближи на точка от Черно море, и има реални шансове да се бори за участие в Европа, а Локо Сф пропусна да се изравни по точки с третия ЦСКА.

Двата отбора предложиха много скучни първи 45 минути на стадиона в Стара Загора. Локомотив София по никакъв начин не показа игра, с която заслужава да играе в Европа. Възпитаниците на Деян Петков се държаха напълно демотивирано и успяха да създадат само едно опасно положение за частта, дело на Джонсън във 2-ата минута. Той стреля от дистанция и топката премина близо до вратата, пазена от Скорчев. Единствено Джонсън показа желание за игра в срещата, бореше се за топката, напредваше към вратата, но липсваше подкрепа от неговите съотборници.

Домакините от Берое също не направиха нещо, с което да се запомнят, и смело може да се каже, че заралии записаха едно от най-слабите домакински първи полувремена за този сезон. В сравнение със столичните „железничари” бяха малко по-активни и по всякакъв начин търсеха да отбележат гол. До така жадуваното попадение обаче така и не се стигна. Бранителите в червено-черни екипи лесно разгадаваха ходовете им пред наказателното поле и евентуалните опасности биваха предотвратявани още в зародиш. Двата жълти картона на Пенев и Ямуков са единственото по-съществено нещо, с което ще се запомни играта на зелено-белите.

В последните 7-8 минути на полувремето играчите на Берое леко вдигнаха оборотите и публиката на стадиона се пооживи, но до нищо съществено не се стигна. Останаха само надеждите за по-интересно второ полувреме…

В известна степен очакваният за по-атрактивен футбол се оправдаха. Треньорите извършиха смени, с които ясно показаха, че няма да се задоволят с този резултат. Двата отбора започнаха вторите 45 минути по коренно различен начин, заиграха много по-отворено и се стигна до няколко интересни ситуации. Едната от тях се случи в 52-ата минута, когато Иво Димитров отправи техничен удар, но топката премина много близо до лявата греда на Скорчев.

В 64-ата минута се откри великолепна възможност пред Берое. Ямуков центрира към влезлия Евгени Йорданов, който оправи удар с глава, но топката премина на сантиметри от горната греда. Малко по-късно Танев изпълни пряк свободен удар, но Галев не изпита трудности при отразяването му.

По всичко личеше, че двубоят ще завърши при резултат 0:0. В 88-ата минута обаче Върбанов се превърна в анти-герой за Локомотив. Бранителят на столичани се опита да изчисти, но прати топката в собствената си врата, като максимално затрудни Галев – кълбото попадна в долния десен ъгъл.

Славия ще запише нова победа в плейофите срещу Арда

Предлагат на клубовете реформи в елита

БФС и ПФЛ искат по-малко отбори в елита

Извънредно: Трима легионери пред раздяла с Левски

Официално: Ясна е програмата до края на сезона

Вижте кога ще се играят оставащите мачове от Първа и Втора лига, както и финалът за Купата

Чочев: Чакат ни трудни мачове с ЦСКА и Ботев