Ливърпул се справи с Бърнли и си върна лидерството във Висшата лига (ВИДЕО)

"Червените" победиха с 3:1 на "Анфийлд"

Ливърпул победи с 3:1 Бърнли в двубой от 24-ия кръг на Висшата лига.

Диого Жота, Луис Диас и Дарвин Нуньес се разписаха за успеха на "червените", а точен за гостите бе Дара О`Шей.

Така мърсисайдци събраха актив от 54 точки на върха в класирането, но тимът, воден от Юрген Клоп, е с мач по-малко от втория Манчестър Сити, който е с 52 точки. Арсенал е трети с 49 точки.

Куивин Келъхър трябваше да се намесва в 11-ата минута, след като Амдуни се справи с Ван Дайк и излезе очи в очи със стража, но той бързо скъси ъгъла и изби.

Ливърпул отговори с опасен изстрел на Трент Александър-Арнолд от границата на наказателното поле, след който топката профуча на сантиметри над напречната греда.

Мърсисайдци поведоха в резултата в 31-ата минута, когато Диого Жота се възползва от грешка на Джеймс Трафърд, който не успя да се намеси добре при центриране на Александър-Арнолд от корнер и отблизо Жота се разписа за 1:0.

В 45-ата минута Бърнли изненадващо изравни резултата, след като отбраната на Ливърпул изпусна Дара О'Шей при центриране от корнер на Браунхил и централният бранител засече много добре с глава.

В 52-ата минута Хаври Елиът промуши топката успоредно на голлинията, където Луис Диас стреля с глава за 2:1.

В 71-вата минута Трафърд спаси много опасен удар на Жота.

Десет минути преди края на двубоя мърсисайдци вкараха трети гол. След центриране от корнер топката стигна до Диого Жота, чийто удар бе блокиран, но топката се върна при него и той успя да подаде на Елиът, който асистира на Нуньес, а уругваецът с глава се разписа за 3:1.