Локо (Пловдив) удари съимениците си от Мездра

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна минимална победа с 1:0 над тима на Локомотив (Мездра) в среща от турнира „Албена Къп 2009”. Едва 30 души изгледаха мача на стадиона в Албена, а главен съдия на срещата бе топреферът на България и Балканския полуостров Антон Генов. Старши треньорът на ЦСКА Димитър Пенев, както и неговите помощници Сашо Станков и Ради Здравков, също гледаха двубоя.

Срещата започна с лек натиск на „смърфовете” и още в 13-ата минута пловдивчани можеха да поведат в резултата, но удар на бранителя Йошев бе спасен от вратаря Левашки. В 20-ата минута вратарят на Локо (Мездра) отново трябваше да се намесва – този път след опасен удар на Милотинович. Малко по-късно Делибашич от състава на „смърфовете” опита удар, но вместо топката, уцели вратаря Левашки, след което вратарят получи медицинска помощ. Стигна се до 33-та минута, когато Локо (Пловдив) все пак стигна до гол. Димитър Илиев открадна топката от Антонов, след което намери непокрития Даксон, който стреля точно и не остави шансове на Левашки – 1:0. Локо (Мездра) опита да се върне в мача, но в 39-ата минута удар на Илиев от фаул бе спасен от вратаря Ставрев. В следващата атака Ставрев отново се намеси отлично и спаси опасен удар на Мареко.

През втората част футболистите от Мездра опитаха да върнат попадението, но Ставрев спаси удар на Лоренсо. В 59-ата минута резултатът можеше вече да е 2:0 в полза на „смърфовете”, но появилият се като резерва страж на Локо (Мездра) Георгиев спаси силен удар на Даксон. Последното по-чисто положение се откри отново пред Лоренсо, но ударът му в 78-та минута премина над напречната греда и така резултатът остана непроменен.