Разтрогнал с Черно море игра за Пирин (Гд) при победата с 1:0 срещу Миньор (Пк)

Пирин (Гд) победи с 1:0 елитния Миньор (Пк) в контролна среща играна на терена в Бобошево, предаде кореспондент на Novsport.com.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, като с пропуски се отличи Костадин Хазуров за Миньор и Георги Калайджиев за неврокопчани.

През втората част втородивизионния тим стоеше по-добре на терена и логично стигна до успеха. Единственото попадение падна в 61-ата минута на мача дело на опитния Георги Калайджиев. През второто полувреме в игра за тима от Гоце Делчев се появи разтрогналия с Черно море Марио Георгиев.

След мача треньорът на Пирин (Гд) Йордан Боздански каза, че младият халф със сигурност ще подпише с неврокопчани и ще играе в Гоце Делчев през пролетния полусезон. Боздански каза още че отборът вече е напълно готов за първия мач от шампионата срещу лидера във втория ешелон Монтана.

До тогава се очаква в игра да се появи и Димитър Белчев, който не игра днес заради контузия. Лошо се контузи и младежкия национал на перничани Венци Иванов, който бе заменен още на полувремето.

В сряда Миньор играе мач от 1/4 -финалната фаза на турнира за Купата на България "Форд Мото-Пфое" срещу Ботев (Криводол).
Керкез: Бяхме изморени

"Искаме да се борим на два фронта - за Купата и за Европа през първенството", увери специалистът

Валентин Илиев: Има лъч светлина в отбора