Нюкасъл нанесе четвърта поред загуба на Хъл

„Свраките” с класика над „тигрите”

Джон Карвър дебютира с победа след официалното си назначение до края на сезона за наставник на Нюкасъл.

„Свраките” се наложиха с класическото 3:0 при визитата си на Хъл Сити от XXIII кръг на английската Висша лига.

Треньорът им  развесели феновете на пристигане, тъй като удари главата си в огледалото на клубния автобус, а в течение на срещата момчетата му се оказаха изключително ефективни и в крайна сметка я спечелиха заслужено.

Домакините имаха преимущество в началните минути и можеша да поведат. В 19-ата минута, когато феновете на двата тима отдадоха почит на загиналите това лято двама привърженици на „свраките”, които бяха на борда на малайзийския самолет, свален над Източна Украйна, Къртис Дейвис стреля опасно с глава, но Тим Крул се намеси.

Малко преди почивката обаче Реми Кабеля откри резултата с попадение в 40-ата минута, а в 50-ата Сами Амеоби удвои преднината на Нюкасъл.

„Тигрите” на Стив Брус се опитаха да отговорят и дори имаха основателни претенции за дузпа, както и някои добри ситуации, но резервата Йоан Гуфран сложи точка на спора в 78-ата минута, само шест, след като се появи на терена.

Така Нюкасъл спря серия от три поражения и нанесе четвърто поред такова на своите домакини. Хъл остава в опасната зона с 19 точки от 23 мача, докато „свраките” вече имат 30 т. в своя актив.

Йодегор: Трябва да сме още по-гладни, за да спечелим всичко

Капитанът на Арсенал няма търпение за новия сезон

Интер взе точката от Лацио в последната минута

"Нерадзурите" спасиха празника за получаването на Скудетото

Aртета: Всичко се случи, защото феновете започнаха да вярват

"Трябва да бъдем по-добри и да печелим", заяви мениджърът на Арсенал

Клоп спусна завесата си в Ливърпул с 2:0 над Уулвс (ВИДЕО)

Германецът си взе "сбогом" с Анфийлд по подобаващ начин

Аталанта със сигурност ще откупи Де Кетеларе

Белгиецът игра под наем от Милан през този сезон

Бесният Алегри ще съди Ювентус?

Специалистът беше уволнен два кръга преди края на сезона в Серия А

Огромна драма: Удинезе запази шансове за спасение с дузпа в 104-та минута (ВИДЕО)