РАЗГРОМ! Ливърпул съсипа Арсенал на "Емиратс" и се доближи до топ 4 (ВИДЕО)

"Червените" постигнаха класически успех с 3:0 в най-силния си мач от месеци насам

Ливърпул шокира Арсенал при визитата си на "Емиратс" в дербито от 31-ия кръг на Висшата лига след успех с 3:0.

По този начин отборът на Юрген Клоп вече има 49 точки в актива си и е само на 2 пункта от заветното четвърто място в класирането, което дава право на участие в Шампионската лига. Лондончани пък са на 9-ата позиция с 42 точки и на практика пред тима стои угрозата да пропусне европейски участие.

Диого Жота откри за гостите в 64-ата минута, а четири след това Салах успя да удвои. С второто си попадение за вечерта в 81-ата минута Жота оформи крайния успех.

Гостите започнаха по-активно и в 11-ата минута Роберто Фирмино надскочи Роб Холдинг, но ударът му премина встрани от вратата на Бернд Лено. В 15-ата с удар се отчете и Фабиньо, но той също не уцели вратата. След половин час игра Фирмино отново пробва късмета си и прати топката в аут.

Малко след това тимът на Микел Артета сътвориха първата по-интересна ситуация пред Алисон. След хубав индивидуален рейд на Обамеянг по левия фланг, той центрира, а Пепе отправи слаб, но точен удар, който вратарят обаче спаси. Само две минути по-късно Милнър на свой ред пропусна хубав шанс за гостите.

В 52-ата минута Мохамед Салах стреля от добра позиция, но Габриел успя да блокира удара. В 61-ата Седрик Соареш пробва удар извън наказателното поле, но Алисон улови с лекота.

В 64-ата минута Ливърпул поведе. След центриране на Трент Александър-Арнолд, Диого Жота надскочи бранителите на Арсенал, за да разстреля Лено за 1:0.

Четири минути по-късно Мохамед Салах реши всичко с втори гол. Египтянинът успя да се пребори с Габриел, влезе в наказателното поле и стреля между краката на Бернд Лено за 2:0.

Всичко приключи в 82-ата минута. Мохамед Салах намери Садио Мане, но точно преди сенегалецът да стреля Жота протегнат крак и отбеляза за 3:0.

Арсенал - Ливърпул 0:3
0:1 Жота 64
0:2 Салах 68
0:3 Жота 81

Стартови състави:

Арсенал: Лено, Габриел, Холдинг, Тиърни, Чембърс, Себайос, Партей, Йодегор, Обемаеянг, Пепе и Лаказет

Ливърпул: Алисон, Филипс, Кабак, Робъртсън, Александър-Арнолд, Алкантара, Фабиньо, Милнър, Мане, Салах и Фирмино

Йодегор: Трябва да сме още по-гладни, за да спечелим всичко

Капитанът на Арсенал няма търпение за новия сезон

Интер взе точката от Лацио в последната минута

"Нерадзурите" спасиха празника за получаването на Скудетото

Aртета: Всичко се случи, защото феновете започнаха да вярват

"Трябва да бъдем по-добри и да печелим", заяви мениджърът на Арсенал

Клоп спусна завесата си в Ливърпул с 2:0 над Уулвс (ВИДЕО)

Германецът си взе "сбогом" с Анфийлд по подобаващ начин

Аталанта със сигурност ще откупи Де Кетеларе

Белгиецът игра под наем от Милан през този сезон

Бесният Алегри ще съди Ювентус?

Специалистът беше уволнен два кръга преди края на сезона в Серия А

Огромна драма: Удинезе запази шансове за спасение с дузпа в 104-та минута (ВИДЕО)