България с три медала от Европейското първенство по бокс за младежи в Ереван

В понеделник ще боксира и Алейна Мехмед в категория до 81 килограма

Българските боксьори спечелиха три медала от Европейското първенство за младежи и девойки в Ереван. Отличният развой на шампионата бе белязан от две победи в днешния ден в арменската столица. Константин Костов и Викторио Илиев се класираха за полуфиналите и се присъединиха към Алейна Мехмед, гарантирайки си минимум бронзови отличия. Съставът е воден от треньорите Борислав Бояджиев и Детелин Далаклиев.

В категория до 57 килограма Костов не остави никакъв шанс на унгареца Франк Мате. Талантът ни се поздрави с убедителен успех с 4:1 гласа и в понеделник ще се изправи срещу Леван Демурови (Грузия).

При 60-килограмовите пък Илиев бе още по-категоричен. Носителят на Световната купа за младежи срази с 5:0 представителя на Испания Даниел Родригес. Утре той ще мери сили за финал с Артьом Толстой (Молдова).

В понеделник ще боксира и Алейна Мехмед. В категория до 81 килограма при девойките тя ще срещне Нора Комятхи (Унгария).