Абиати аут за 6 месеца, Кака с нова контузия

Въпреки, че днес Милан записа категорична победа с 5:1 срещу Сиена, „росонерите” загубиха двама от най-добрите си играчи. В 10-ата минута на мача вратарят Кристиан Абиати получи контузия и бе принудително заменен. Според първоначалните прогнози, той ще отсъства между 30 и 50 дни.

Въпреки, че днес Милан записа категорична победа с 5:1 срещу Сиена, „росонерите” загубиха двама от най-добрите си играчи. В 10-ата минута на мача вратарят Кристиан Абиати получи контузия и бе принудително заменен. След направените му изследвания стана ясно, че е скъсал връзки на коляното, като ще бъде опериран и ще отсъства от терените през следващите шест месеца.

Току-що възстановеният от контузия Кака се появи в игра през втората част, но 30-ина минути по-късно напусна преждевременно играта. Тепърва лекарският щаб на Милан ще определи какво точно е травмата му, като засега не е известно колко време ще отсъства от терена.