ДЕЖАВЮ: Царско село надви Несебър с 3:2, Светльо Диков пак бележи

"Царете" вече са само на 2 т. от лидера във Втора лига

Царско село победи Несебър с 3:2 за втори път този сезон!

След като се наложиха над своя опонент със същия резултат като домакини на старта, сега „царете” се наложиха с 3:2 и като гости в мач от XVI кръг на Втора лига.

Благодарение на успеха си те събраха 32 точки в актива си и вече са само на две от лидера Ботев Враца, като имат с 9 повече от домакините.

Те пък успяваха да изравнят на два пъти, но в крайна сметка останаха с празни ръце, а любопитното е, че с две попадения се отчете голмайсторът на гостите Светослав Диков, който пристигна в началото на годината и наниза хеттрик за първото 3:2 преди четири месеца.

Той откри резултата още в 16-ата минута, когато Георги Минчев се възползва от грешка в защитата на домакините и макар вратарят им да спаси неговия удар, притичалият Диков не сгреши – 1:0.

В 30-ата минута гостите върнаха жеста и на свой ред допуснаха груба неточност в отбрана, от която се възползва Емануил Манев, който с мощен шут възстанови равенството.

В 43-ата минута се стигна до дузпа в полза на Царско село, след като Георги Купенов извърши ненужно нарушение в пеналта срещу Янис Карабельов и Павел Петков бе точен от бялата точка за 2:1.

След паузата Несебър пак изравни с попадение, дело на Нуретин Пюскюлю в 66-ата минута, но радостта на „делфините” бе кратка, защото почти веднага след подновяването на играта от центъра Царско село поведе за трети и последен път.

Автор на победното попадение отново бе Светослав Диков, който се превърна в истински герой за своя тим.