КОШМАР! Левски остана без победа в Кипър! (ВИДЕО)

Красиво изпълнение на Мариани донесе равенството срещу шампиона на Литва

Левски прекъсна серията от загуби, но отново не спечели в Кипър. "Сините" направиха 1:1 с литовския шампион Судува. Така от изиграните до момента пет контроли тимът на Георги Дерменджиев е с актив от два равни и три поражения.

Бараускас изведе Сдува напред в резултата с попадението си в 76-ата минута. Три по-късно Давиде Мариани направи 1:1.

Срещата пропуснаха голмайстора на Левски Станислав Костов, както и Жерсон Кабрал. Двамата продължават да имат здравословни проблеми.

Литовците първи стигнаха до положение. В 7-ата минута топката беше центрирана в наказателното поле на "сините", където играч в червено успя да нанесе удар, но Михайлов изби в корнер.

Левски отговори в 18-ата минута, когато Давид Яблонски, който беше оставен непокрит, засече с глава центриране от корнер, но ударът му мина покрай вратата. Малко след това Тиам опита задна ножица, но стреля слабо и неточно.

Михайлов се намери решаващо в 39-ата минута, когато съперников футболист се опита да го прехвърли с глава от границата на наказателно поле. Последва удар на Илия Димитров, който мина над гредата.

В първите 10 минути на второто полувреме и двата отбора имаха по една голова ситуация, като първо Паулиньо не успя да стреля на време, а след това Николай Михайлов показа класа и спаси.

Доминикас Бараускас, който влезе като резерва за Судува, наказа колективна грешка в "синята" отбрана в 76-ата минута и даде преднина на тима си. Само 3 по-късно Давиде Мариани вкара чудесен гол от 30 метра и изравни.

В 82-ата минута Станислав Иванов стреля по диагонала в аут. Шест по-късно малко не достигна на Тиам да нанесе голов удар след центриране от корнер.

В заключителните секудни левскарите поискаха дузпа за нарушение срещу Тиам, но съдията реши, че такава няма.

Последната проверка на тима в Кипър в петък от 17:00 часа срещу сръбския Чукарички.

ЛЕВСКИ - СУДУВА 1:1
0:1 Бараускас (77)
1:1 Мариани (79)

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов (60-Николай Кръстев), Милош Цветкович, Давид Яблонски, Нуно Рейш, Иван Горанов (46-Луи Нганиони), Кали Тиам, Илия Юруков, Илия Димитров, Давиде Мариани, Паулиньо, Сержиу Буш (66-Станислав Иванов)