Симеоне: Гордея се с класирането за осминафиналите

„Футболът винаги се отплаща, когато даваш всичко от себе си и не се отказваш“

Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне заяви, че е "щастлив и горд" с класирането на отбора на 1/8-финалите на Шампионската лига.

Испанците спечелиха решаващото си гостуване на РБ Залцбург с 2:0 и завършиха на второ място в група "А".

"Нито за секунда не сме си мислили, че този мач или класирането напред ще бъдат лесни. Гледах съперника още в мачовете срещу Ливърпул през миналия сезон и знаех, че се изправяме срещу отбор, който играе с изключителна интензивност. Те започнаха много силно мача, а на нас ни отне време, за да влезем в тяхното темпо. Те се опитваха да ни притискат в търсене на победата, но ние успявахме да им се противопоставим добре“, посочи Чоло.

„Статичните положения отново сработиха и успяхме да поведем в края на първото полувреме, а през втората част се представихме по-добре. Яник Ферейра Караско беше фантастичен. Изпълни всичко, което се искаше от него. Страхотните положения, които пропуснахме в предните ни мачове срещу Байерн (Мюнхен) и Локомотив (Москва), сега влязоха. Това беше разликата. Футболът винаги се отплаща, когато даваш всичко от себе си и не се отказваш. За някои класирането за елиминациите на Шампионската лига може да не е толкова велико постижение, но мисля, че за девет години като треньор за осми път стигаме до 1/8-финалите. Това ме кара да бъда щастлив и горд", коментира Симеоне след мача.

Удинезе измъкна късен хикс от Наполи и запази надеждите живи (ВИДЕО)