Министър Кралев проследи двубоите от третия ден на купа “Странджа"

Радослав Панталеев се класира за полуфинал в кат. до 91 кг.

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев проследи двубоите от вечерната сесия в третия ден на боксовия турнир за Купа “Странджа”. Най-голям интерес предизвика второто излизане на ринга на Радослав Панталеев в категория до 91 кг. Бронзовият медалист от Световното първенство в Екатеринбург (Русия) през 2019 г. се класира за полуфиналите след успех с неединодушно съдийско решение над Сагиндик Тогамбай (Казахстан). За място на финала Панталеев ще спори с Уилфред Флорентин (Франция). След срещата спортният министър поздрави Радослав за успеха и му пожела да триумфира в края на турнира.

Кубинецът с български паспорт Йордан Ернандес отпадна след поражение с пълно съдийско единодушие от арменеца Гюрген Хованисян.

Другите ни двама представители във вечерната сесия от третия ден на турнира също загубиха своите срещи. Кирил Русинов (63 кг) и Кристиян Николов (81 кг) напуснаха надпреварата. Русинов допусна поражение с неединодушно решение на съдиите от руснака Илия Попов, а Николов загуби от узбека Дилшодбек Рузметов.

Утре (25.02) интересните срещи от надпреварата с българско участие продължават като сред нашите представители са Даниел Асенов, Станимира Петрова и Стойка Кръстева. Българската федерация по бокс е осигурила излъчване на живо, тъй като заради наложените противоепидемични мерки зрители в зала “София” не се допускат. Сесиите са от 14.00 и 18.00 часа.