Рома започна сезона с издънка срещу Салернитана (ВИДЕО)

Отборът на Моуриньо врътна 2:2 у дома

Рома започна сезона в Серия А с изненадващо равенство 2:2 у дома на „Олимпико“ срещу Салернитана. Андреа Белоти и Антонио Кандрева се разписаха по два пъти, като един гол на Петела не бе признат.

Осем минути след началото на срещата Андреа Белоти получи перфектно подаване в наказателното поле и изстреля неспасяемо топката по земя в мрежата, но попадението не бе признато заради засада.

Само девет минути след това Белоти все пак изведе Рома напред в резултата. Диего Йоренте намери италианския нападател, а той с прецизен удар в долния ляв ъгъл се разписа за 1:0.

В 33-ата минута домакините можеха да реализират и второ попадение, когато Джанлука Манчини нанесе мощен удар, след като в краката му попадна отбита топка, но топката прелетя над вратата.

Три минути след това Салернитана стигна до изравнително попадение. Федерико Фацио намери Антонио Кандрева, който си овладя със страхотно първо докосване на границата на наказателното поле и я заби под напречната греда, не оставяйки никакви шансове на Руи Патрисио.

Гостите направиха пълен обрат в 49-ата минута. Домагой Брадаричнамери Антонио Кандрева, който отново си спря отлично топката и я прати прецизно в десния ъгъл - 1:2.

В 78-ата минута Стефан Ел Шаарауи нанесе добър удар, който разтресе напречната греда.

Само четири минути след това Рома се добра до точката. Леандро Паредес центрира към Андреа Белоти, а той с глава демонстрира голмайсторския си инстинкт, изравнявайки резултата – 2:2.

В друг мач от кръга, игран по същото време, Аталанта спечели визитата си на Сасуоло с 2:0 с голове на Шарл Де Кетеларе (83) и Надир Зортеа (90+3).