ПСЖ имаше нужда от 120 минути да преодолее третодивизионен отбор (ВИДЕО)

Парижани победиха с 3:0 Вилефранче-Бужоле за Купата на Франция

Френският шампион ПСЖ изпита сериозни трудности да преодолее третодивизионния си съперник Вилефранче-Бужоле в 1/8-финалите на Купата на Франция.

Първото полувреме гостите от Париж записаха осем удара по посока на вратата на съперника, но нито един не намери целта.

С два по-опасни изстрела се отличи новото им попълнение Леандро Паредес, който направи дебюта си с екипа на столичани.

Второто полувреме отново премина под контрола на ПСЖ, но атаките им отново не успяха да се превърнат в гол. Така след 90 минути срещата влезе в продължения. Там в 102-та минута най-накрая гостите откриха чрез Джулиан Дракслер, а в 113-та Муса Диаби отбеляза за 2:0.

Крайното 3:0 оформи Едисон Кавани минута преди края на продълженията.

В другия мач от 1/8-финалите Рен победи в последните минути Лил с 2:1.

"Кучетата" останаха с човек по-малко още в 19-та минута след грубо нарушение на Адама Сумаоро. Това обаче не помогна много на Рен и в 65-та минута Николас Пепе ги изведе напред в резултата.

В 74-та обаче Джордан Сибачеу изравни, а решителното попадение дойде в първата минута на продължението, когато отново той беше точен, за да зарадва всички на "Стад де ла Рут".