Беласица и Струмска слава не се победиха в контрола

Двата тима направиха 1:1 на "Цар Самуил"

Беласица направи 1:1 със Струмска слава в контролен мач, игран на стадион "Цар Самуил", предаде кореспондент на NOVSPORT.

Гостите първи стигнаха до голова възможност. В 3-ата минута македонецът Адриан Чиволов стреля извън наказателното поле, но Захари Димитров не позволи топката да влезе в мрежата. В 18-ата Тони Тунгаров тръгна по десния фланг на скорост  и от шутира от движение. Отново вратарят на Беласица се намеси решаващо.

Две минути по-късно включилия се в помощ на нападението Александър Смилков се озова в удобна позиция, но Ивайло Стоянов промени посоката на топката. След още две Жустино Мендес блокира удар на Буров.

В 32-ра минута  при поредна атака на гостите Димитър Буров насочи кълбото ниско по тревата, то премина през · куп футболисти и Леонел Матадос я отклони във вратата - 0:1.

Четири минути по-късно при контраатака на домакините Иван Марчев излъга двама от защитатници, насочи топката към Мендес, тя рикошира в защитник, а  Даниел Кристофър не бе точен в добавката.

През втората част влезлите в игра футболисти от отбора на домакините внесоха свежест и нещата потръгнаха в тяхна полза. В 51-ва минута Александър Смилков тръгна по левия фланг с топката, центрира в наказателното поле на гостите, но Жустино Мендес не се възползва от ситуацията. Седем по-късно вратарят на гостите спаси шут на Мендес.

В 72-ра минута Янислав Тусонджиев поде атака от дълбочина, насочи топката към Даниел Кристофър, но не се стигна до нищо особено. В 77-ма след центриране пред наказателното поле на гостите главният съдия Александър Вангелов отсъди фаул за игра с ръка в полза на домакините. Иван Макриев изпрати топката майсторски покрай стената и топката се спря в долния десен ъгъл за 1:1.

За отбора на Беласица проблем беше отсъствието на бързоногият Атанас Карачоров, който в момента е на проби във втородивизионния Спартак Варна.