Кариана (Ерден) започна с победа в Купата на Аматьорската футболна лига (СНИМКИ)

Кариана победи с 2:1 Ком (Берковица)

Отборът на Кариана (Ерден) победи с 2:1 третодивизионния Ком (Берковица) в среща от първия кръг на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Заради обилните валежи паднали в региона в последните дни двубоят се игра на терена с изкуствена настилка в парк „Огоста”.

Символичните домакини откриха резултата в 41-та мин., когато голмайсторът им Денислав Езекиев с неспасяем прехвърлящ удар изпрати топката под лявата греда. Три минути след почивката влезлият като резерва на полувремето Гълъб Герасимов изравни с удар покрай вратаря.

В 59-та мин. главният съдия Николай Малджански вдигна директен червен картон на защитника на Ком Юлиян Найденов, а секунди по-късно Станислав Димитров-Бекъма бе изведен в пеналта на гостите и се разписа за 2:1. В 63-та мин. футболистите от Берковица получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за игра с ръка на Георги Цеков, но вратарят Петър Петров спаси удара от бялата точка на Пламен Ненов.

В следващия кръг отборът на Кариана ще срещне Вършец 2012. Мачът е на на 24 септември, от 16 часа на стадиона в курортното градче.

Кариана Ерден – Ком Берковица 2:1

Кариана: Петър Петров, Цветко Иванов, Георги Цеков, Тони Валентинов, Стефан Димитров, Ивайло Кунчев, Красимир Евгениев, Тони Благоев (46-(46-Цветелин Георгиев), Станислав Димитров, Стоян Стоянов (46-Александър Димитров), Денислав Езекиев-кап. (74-Евгени Иванов). Треньор: Александър Александров.
Ком: Асен Стефанов, Тихомир Тончев, Стилиян Богданов, Юлиян Найденов, Димитър Ялъмов, Евелин Петков, Бисер Ефремов, Пламен Ненов, Галин Славчев 56Георги Владимиров, Ивайло Орлинов (46-Ани Николаев), Цветелин Анжелов (46-Гълъб Герасимов). Треньор: Георги Владимиров.
Голмайстори: 1:0 Денислав Езекиев (41), 1:1 Гълъб Герасимов (48), 2:1 Станислав Димитров (60).
Главен съдия: Николай Малджански.
Жълти картони: Ивайло Кунчев, Цветко Иванов, Тони Благоев, Станислав Димитров (Кариана); Евелин Петков (Ком).
Червен картон: Юлиян Найденов (Ком).