Сливен победи Нефтохимик с 3:1 в контрола

Сливен победи Нефтохимик с 3:1 в контрола. Двата състава се срещнаха за втори път в рамките на един месец, като и двата пъти “воеводите” надиграха съперника си.

В контролата днес домакините изиграха силно първо полувреме, през което футболистите изцяло оправдаха доверието на старши треньора Димчо Ненов. Резултатът не закъсня. Още на почивката сливналии поведоха с 2:0.  В 17-та минута Ивелин Костов откри, а в 33-та Миндев удвои, като и двете попадения бяха след асистенции на Хюсеин Филипов.

През втората част с различен състав Сливен достигна до трети гол. Отбеляза го Атанас Апостолов в 75-та минута след  пас на Камбуров.

Почетното пападение за гостите дойде 6 минути преди края на срещата, след като Йорданов си изработи дузпа и след това не сгреши при изпълнението на 11-метровия наказателен удар.