Берое падна в груб мач и се прибира

B изключително груб мач Берое загуби с 1:2 от Александрия (Украйна). Срещата бе последна проверка от подоготовката на Берое в Турция. След нея футболистите на Берое отпътуват за България.

B изключително груб мач Берое загуби с 1:2 от Александрия (Украйна). Срещата бе последна проверка от подоготовката на Берое в Турция. След нея футболистите на Берое отпътуват за България. Днес от 18:40 часа те летят за Истанбул от където с автобус ще продължат към Стара Загора. Попадението за Берое в мача вкара Антонио Ливраменто в 14-ата миниута след прекрасна атака за "зелено-белите". За украинците се разписа българинът Димитър Макриев в 43-ата минута, а в 66-ата Ковбас вкара от пряк свободен. Срещата бе следена на живо само от Beroe Online.

Илиан Илиев започна с Ивайло Иванов през първото полувреме. Пред него в защита действаха Владислав Ямуков, Мирослав Енчев, Димитър Везалов и Дюдоне Овона. Като опорни халфове играха Стефан Велев и Слави Жеков, а в средата на терена Искрен Писаров, Антонио Ливраменто и Давид Каядо. В нападение игра Георги Андонов, който по-късно бе заменен принудително.

В 5-ата минута Слави Жеков пробва центриране за Ливраменто напред, но вратарят на символичните гости внимаваше и изпревари халфът на Берое.

Две минути по-късно Жеков стреля от 25 метра, но прати топката високо над вратата.

В 9-ата минута след корнер в полза на Александрия защитата изчисти в нов ъглов удар, след който бранителите в зелено-бяло се справиха.

В 11-ата минута играч на Александрия стреля от дистанция, но топката излезе в аут.

След много красива атака за Берое в 14-ата минута резултатът беше открит. Искрен Писаров задържа между четирима по лявото крило, чукна към Георги Андонов от ляво на атаката на Берое, котйо центрира перфектно към малкия пеналт. С глава Антонио Ливраменто засече и прати топката неспасяемо под рамката за 1:0 в полза на Берое.

Последваха минути на равностойна игра, в които Берое малко поотстъпи владението на топката. В 24-ата минута украинците вкараха топката в мрежата на Бере, но преди това бе отсъдена засада.

В 32-ата минута при добро извеждащо подаване за Георги Андонов бе отсъдена засада.

В 35-ата минута кълбото бе центрирано в наказателното поле на Берое, където играч на украинците игра с глава, но Ивайло Иванов бе на мястото си и сигурно улови.

Пет минури преди края на първата час след пас от средата на терена в ляво по атаката на Берое топката бе центрирана към Антонио Ливраменто, но кълбото му избяга и той не успя да завърши удара сам срещу вратаря.

В 42-ата минута Георги Андонов пусна пас от 40 метра към Давид Каядо, който продължи към Овона. Той центрира остро в наказателното поле. Ливраменто се размина и не успя да засече, а бранител изпревари нападателя на Берое и изчисти в корнер.

Резултатът бе изравнен в 43-ата минута когато Слави Жеков сгреши в средата на терена и топката му бе отнета. След извеждащо подаване Димитър Макриев остана сам срещу Ивайло Иванов и се разписа с премерен шут в долния десен ъгъл на вратата.

След почивката Илиан Илиев започна на вратата с Теодор Скорчев. В защита от дясно на ляво действаха Здравко Илиев, Димитър Везалов, Веселин Пенев, Дюдоне Овона. Опорен халф заигра Елиаш Алвеш да Силва. В средата на терена от дясно на ляво заиграха: Атанас Чепилов, Милен Танев, Рангел Абушев и Иван Горанов. В нападение играеше Георги Андонов.

В 52-ата минута след удар на играч на Александрия, след рикошет, топката излезе в аут. При разбъркването след корнера защитата се справя.

След мощен шут на Атанас Чепилов в 58-ата минута топката излезе в аут.

В 66-ата минута резултатът стана 1:2. След изпълнение на пряк свободен удар от дъгата пред наказателното поле от Ковба кълбото влезе в мрежата на Теодор Скорчев, който не успя да реагира.

В 68-ата минута играч на Александрия стреля силно от разстояние, но Теодор Скорчев улови сигурно.

В срещата продължи изключително грубата игра на украинците. След едно много неприятно влизане отзад в 71-ата минута се наложи Георги Андонов да бъде заменен принудително.

В 77-ата минута при центрирана топка към Рангел Абушев той засече с глава от 7-8 метра, но кълбото мина високо над вратата.

В 84-ата минута след центриране от корнер топката попадна в Чепилов, който стреля от дъгата пред наказателното поле, но топката мина на 50 см от страничната греда.

До края на мача не се случи нищо опасно пред двете врати. Следващта контрола на Берое е идната събота в Стара Загора срещу Нефтохимик.

Берое (Стара Загора) - Александрия (Александрия, Украйна) 1:2

голмайстори: 1:0 Антонио Ливраменто 14', 1:1 Димитър Макриев 43', 1:2 Денис Ковбас 66'

Берое (Стара Загора): 99. Ивайло Иванов (46' - 33. Теодор Скочрев) - 27. Владислав Ямуков (46' - 2. Здравко Илиев), 25. Мирослав Енчев (46' - 28. Веселин Пенев), 13. Димитър Везалов, 18. Дюдоне Овона (65' - 25. Мирослав Енчев) - 16. Стефан Велев (46' - 21. Елиаш Алвеш да Силва), 7. Слави Жеков (к) (46' - 71. Милен Танев) - 17. Искрен Писаров (46' - 11. Атанас Чепилов), 77. Антонио Ливраменто (46' - 8. Рангел Абушев), 88. Давид Каядо (46' - 9. Иван Горанов) - 29. Георги Андонов (71' - 16. Стефан Велев); старши-треньор: Илиан Илиев

Александрия (Александрия, Украйна): Юрий Панкьов, Анрий Сакиевич, Кирило Сидоренко, Виктор Генев, Протич, Диего Мартинс, Микеле Таварес, Виталий Гавриш, Тауфик Салки, Сергий Старейкий, Димитър Макриев (Вадим Деонас, Донилка, Игор Чериниченко, Денис Ковба, Зчпорожан, Ян Кралик, Гитченко, Артем Поларус, Леван Гулордава, Постуналенко, Вячеслав Шевченко); старши-треньор: Леонид Буряк
комплекс: "Голд Сити", Алания

Ачиари доволен: Показахме голям професионализъм