Караславов не игра при великолепна победа на Гройтер Фюрт

Отборът на българина води класирането и гони промоция в Първа Бундеслига

Българският бранител Асен Караславов остана неизползвана резерва при чудесната победа на неговия Гройтер Фюрт като гост на Мюнхен 1860 с 4:1 в среща от 26-ия кръг на Втора Бундеслига.

Трите точки изкачиха „зелените” на върха в таблицата над Айнтрахт (Франкфурт) и ги доближиха още повече до мечтаната промоция в немския елит.

Срещата на „Алианц Арена” започна шеметно и двата отбора си размениха по един гол в разстояние на 5 минути. Първо в 14-ата канадският голмайстор на Гройтер Фюрт Оливие Океан смълча почти 30 000 души по трибуните за 0:1, но публиката имаше поводи за радост в 19-ата, когато Даниел Бирофка изравни от дузпа.

Гройтер Фюрт не промени плана си за двубоя и продължи да търси голове. Гостите пак поведоха в 27-ата минута, а в прегръдките на съотборниците на Караславов попадна Щефан Фрюстнер.

Надеждите на Мюнхен 1860 за някакъв обрат се изпариха бързо в началото на втората част. Секунди след подновяването на играта Океан вкара втория си гол за 1:3, а в 52-ата Клаус довърши градския съперник на Байерн (Мюнхен) и закова крайното 1:4, осигурявайки спокойни последни над 30 минути за Гройтер Фюрт.

Гройтер Фюрт води в класирането с 56 точки, Айнтрахт има 55 на втора позиция. Мюнхен 1860 е 6-ти с 43 и се отдалечава от третото място, което дава право на плейоф за влизане в Първа Бундеслига.

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)