Малката Борусия измъкна късна победа на „Бай Арена” (видео)

Мьонхенгладбах запази третата позиция след успех с 2:1 над Леверкузен

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах победи Леверкузен с 2:1 в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата.

В двубоя на „Бай Арена” първи своя удар нанесоха гостите чрез Марко Ройс, който се разписа още в 7-ата минута с удар от непосредствена близост.

В следващите минути Ройс можеше да удвои, но този път изстрелът му бе отразен. Пропуск пред вратата н Леверкузен направи и Ханке.

Домакините отговориха с няколко опасни удара на Кадлец, които обаче също не намериха целта.

„Аспирините” започнаха по-настървено втората част, но трудно стигаха до чисти голови положения.

В крайна сметка усилията им бяха възнаградение в 75-ата минута, когато Щефан Кислинг бе точен от дестина метра, изравнявайки резултата.

Вместо попадението да смути гостите, те се втурнаха отново в нападение в търсене на победен гол.

Натискът на Мьонхенгладбах даде резултат две минути преди края, когато Игор де Камарго попари „Бай Арена” с удар от малък ъгъл.

Драмата можеше да стане пълна в края на 4-минутното продължение, но удар на Ренато Аугусто с глава бе спасен с вещина от стража на гостите.

По този начин отборът на Борусия Мьонхенгладбах запази третата си позиция в класирането с актив от 51 точки, докато Леверкузен е пети с 40 пункта.

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)