Мицански с 12 минути и жълт картон, Кайзерслаутерн взе точка у дома на Херта

"Лаутерите" бяха по-неубедителни, но направиха 1:1 със "Старата дама" в дербито на кръга във Втора Бундеслига

Два от фаворитите за промоция в немския елит – Кайзерслаутерн и Херта направиха 1:1 в дербито на шестия кръг от Втора Бундеслига.

Българският национал Илиян Мицански влезе като резерва в 78-ата минута за „лаутерите”, но си изкара само един жълт картон и не получи сериозна възможност да се разпише.

Херта се представяше по-убедително на „Фриц-Валтер Щадион”, но пропусна 2-3 добри ситуации през първото полувреме, когато голове не паднаха.

„Старата дама” пак имаше по-изгодните ситуации след паузата, ала пропуските бяха наказани. Мамаду Идрису падна много лесно в наказателното поле на Херта при едно центриране, но реферът Торстен Кинхьофер отсъди дузпа за радост на мнозинството от феновете по трибуните. Камерунският нападател сам застана зад топката и прати точно в центъра на вратата, а Томас Крафт се хвърли в десния ъгъл – 1:0 в 66-ата минута.

Само 3 минути по-късно Херта стигна до заслужено реми. Бразилецът Рони овладя наглед безопасно, но с удар от над 30 метра изравни, след като топката описа странна траектория и заблуди вратаря Сипел за 1:1.

Наставникът на „дяволите” Франко Фода пусна в игра Илиян Мицански на мястото на Александър Баумйохан и зае място в атаката.

Играта на домакините обаче не вървеше и Мицански си изкара справедлив жълт картон седем минути преди края за грубо нарушение срещу Феликс Бастианс.

Кайзерслаутерн е на 4-то място с 12 точки без загуба до момента (3 победи, 3 ремита), а Херта е пети с 11 пункта.

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)