Пирин би Левски с 2:1 при дубъла

Пирин победи с 2:1 Левски при дублиращите отбори и по този начин взе частичен реванш за загубата от преди дни с 0:2 на представителния тим.

Срещата на клубната база на "орлетата" в Рилци премина под диктовката на домакините, които бяха близо до гола още в 7-ата минута, но тогава младият Станислав Костов не се възползва от извеждащия пас на Николай Димиров и позволи на Божидар Митрев да спаси. След още седем минути игра, Калоян Стоянов засече с глава центриране от корнер, което Митрев изби, а Диян Молдованов пропусна да направи добавка.

В 15-ата минута, след перфектно изпълнен фаул на Иван Михов, Пирин поведе в резултата. До края на полувремето с пропуск за домакините се отличи и Александър Якимов, който стреля в аут след извеждащо подаване на Калоян Стоянов с глава.

Якимов се реваншира за този пропуск през втортата част, когато в 55-ата минута напредна по лявото крило, надбяга "синята" отбрана, а после майсторски се справи и с Митрев за -2:0. В 67-ата минута с пропуск за Левски се отчете  Саша Симонович. Все пак гостите стигнаха до попадение в самия край на мача. В 89-ата минута Васев намери в наказателното поле Павел Петков, който отблизо намали за крайното -2:1 в полза на Пирин.

Състав Пирин: Ганев, Молдованов, И. Михов, Р. Михов, Златанов, Димиров, Якимов (74- Карачанаков), Кацимерски, Костов (86-Кирилов), Стоянов, Симов (78- Д. Михов)

Състав Левски: Митрев, Никифоров (41- Николов), Ангелов, Живков, Генев, Данов, Петков, Панайотов, Симонович, Недялков, Шмедин

Костов: Много тегаво се работи в Левски

Треньорът на "сините" бе много доволен от успеха над Локо (Пловдив)

Цунами: Остана ни да играем за честта на Левски

Капитанът на "сините" отбеляза първото попадение срещу Локо (Пловдив)

Митков: За Левски е задължително да играе в Европа