Страхотното представяне на Кристиян Николов в Белград продължава (ВИДЕО)

21-годишният дебютант се класира за третия кръг на шампионата на планетата

Кристиян Николов продължава със страхотното си представяне на Световното първенство по бокс в Белград.

21-годишният дебютант се класира за третия кръг на шампионата на планетата, след като победи по категоричен начин Робертас Лиоранкас от Литва.

Талантът ни започна уверено срещата, много бързо намери правилната дистанция и със скоростни действия нанесе точни и силни попадения на литовеца, респектирайки го с умелата си игра.

Това логично донесе резултат на Кристиян, който поведе убедително в сблъсъка.

Българинът продължи да е по-акуратният и ефективен през втората част, като дори се наложи съперникът му да бъде подложен на лекарска намеса заради рукналата кръв от носа му.

Националът ни извлече максимума от развоя на събитията и поведе убедително в резултата, а в третия рунд затвърди превъзходството си грабна заслужена победа с 5:0 гласа.

Така Кристиян Николов се класира за третия кръг, където ще се изправи срещу победителя от мача на Кан Айкутсун (Турция) и Владимир Мирончиков (Сърбия). Двубоят е в понеделник, 1 ноември.

За съжаление другият ни участник днес – Рами Киуан (75 кг) допусна драматично поражение от шотландеца Сам Хики, който е сребърен медалист от европейското за юноши от 2016-та.

Двубоят започна равностойно, като двамата се проучваха и търсеха слабите места на противника. Националът ни опитваше да контрира действията на шотландеца, но за съжаление допусна повече попадения и изостана в резултата.

През втората част обаче Киуан натисна значително, съумя да пробие гарда на Хики и изравни резултата в три от съдийските карти.

При това положение финалният рунд се оказа решителен за изхода на срещата. Там 21-годишният българин продължи да търси атаката, подтикван бурно и от нашия ъгъл. Шотландецът обаче показа добро движение по ринга и направи задачата на Киуан доста сложна. В крайна сметка, след равностойна битка, съдиите предпочетоха да дадат победата на Сам Хики с 3:2 гласа.