Девойките с втора поредна победа на Европейското

Националките ни до 17 години отнесоха Грузия в Сърбия

Националният отбор на България по волейбол за жени до 17 години победи тима на Грузия с 3:0 (25:17, 25:17, 25:15) на Европейското първенство във Върнячка баня (Сърбия).

България започна в състав: Калина Венева, Божидара Арнаудова, Габриела Жекова, Вяра Парапунова, Деница Ангелова и Мариела Петрова с либеро Виктория Нинова.

България изоставаше в резултата в първия гейм с 10:12, но направи обрат благодарение на три аса на Божидара Арнаудова.

Отборът поведе с 24:17 и затвори частта след успешна атака на Габриела Жекова.

Във втория гейм българките натрупаха аванс още в началото, като разликата стигна до 20:14, а след това отново приключиха частта с 25:17 след успешна блокада на Деница Ангелова.

В третата част тимът на Владислав Тодоров бе още по-убедителен, като даде на Грузия да направи само 15 точки.

Тимът на Тодоров бе по-добър във всички елементи на играта, като направи цели 12 аса срещу 5 на съперника и 11 успешни блокади срещу 5 на грузинките.

Калина Венева бе най-резултатна за България с 13 точки, а Габриела Жекова се отчете с 12. За грузинките 11 точки отбеляза Магда Кобаидзе.

Това бе втора поредна победа за младите българки, които във вторник се наложиха над тима на Нидерландия с 3:1.

Утре е срещата с Естония, която започва в 13:00 часа. Тимът на България е на първо място в Група 1 с 6 точки, преди мача между отборите на Хърватия и Италия.

Любо Ганев: Виждам усмивки в отбора

„С правилните хора и с изграждането на колектив, резултатите ще дойдат“

Бленджини: Ключът бе в края на втория гейм

Това не е добре, призна селекционерът след 0:3

Франция би България в дебюта на Бленджини (ВИДЕО)

Любо Ганев гледа от трибуните

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“