Юношите със седма поредна победа на Европейското по волейбол

Само България е с пълен актив на форума в Черна гора

Националният отбор на България по волейбол за юноши до 17 години постигна нова победа на Европейското първенство в Черна гора.

От всички 16 участници само "трикольорите" са със седем последователни успеха.

В последния си мач от груповата фаза българите, водени от Десислава Величкова, се наложиха с 3:0 (25:18, 25:11, 25:22) срещу състава на Гърция.

Само в третия гейм от двубоя имаше интрига. В първия българският тим поведе рано и постоянно увеличаваше аванса си.

България показа още по-убедителни изяви и във втората част. "Трикольорите" поведоха с 3:0, а когато резултатът стана 8:2, вече беше ясно какво ще се случи до края.

Третият гейм от срещата беше най-интересен. В него гърците дори няколко пъти поведоха, но с твърде малък аванс. За последно това се случи при 17:16, родните национали спечелиха с 3:0 и 25:22.

Съперникът на България на полуфиналите ще стане известен след последния мач от груповата фаза между Италия и Полша довечера. "Дружина полска" ще задмине противника си при победа и ще играе с България. Ако Италия спечели, тогава "трикольорите" ще се изправят срещу Испания или "скуадра адзура".

Любо Ганев: Виждам усмивки в отбора

„С правилните хора и с изграждането на колектив, резултатите ще дойдат“

Бленджини: Ключът бе в края на втория гейм

Това не е добре, призна селекционерът след 0:3

Франция би България в дебюта на Бленджини (ВИДЕО)

Любо Ганев гледа от трибуните

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“