Аугсбург надви Айнтрахт като гост за първи точки в Бундеслигата (ВИДЕО)

Гол през второто полувреме на Раул Бобадия донесе минимална победа 1:0 на Аугсбург срещу техния домакин Айнтрахт Франкфурт в Бундеслигата този следобед.

Гол през второто полувреме на Раул Бобадия донесе минимална победа 1:0 на Аугсбург срещу техния домакин Айнтрахт Франкфурт в Бундеслигата този следобед. С успеха, който бе постигнат в 3-ия кръг, гостите от Бавария си осигуриха първи точки през сезона.

Айнтрахт имаше претенции за дузпа през първото полувреме, когато Вацлав Кадлец беше препънат в наказателното поле, но реферът прецени, че няма основания за нарушение от страна на защитниците на Аугсбург.

След абсолютна доминация на Франкфурт гостите вкараха чрез Бобадия, но попадението не беше признато поради засада.

Бобадия обаче вкара редовен гол в началото на второто полувреме, когато домакините не успяха да изчистят, позволявайки на халфа на шутира. Топката се отклони в гредата и се оплете в мрежата.

Айнтрахт хвърли всички усилия да изравни, но Сеферович стреля с глава в аут преди удар на Александер Майер да бъде блокиран.

Аугбург пък можеше да вкара втори, но атрактивният удар на Тобиас Вернер срещна гредата.

С победата Аугсбург се изкачи до 12-ото място, докато Айнтрахт е 10-и.

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)